Yurtdışı Paket Gönderim Hesaplama 29NİS
Yurtdışı Paket Gönderim Hesaplama

Yurtdışı Paket Gönderim Hesaplama

Yurt dışına paket gönderimi esnasında, önceden hesaplamanın yapılması kişi tarafından sağlanabilir. Burada firmaya gitmeden evde ya da eşyanın durumuna göre hesaplama yaptığınız takdirde, ödeyeceğiniz miktarı çıkarabilirsiniz. Hesaplama durumu, genel olarak çarpım şeklinde gerçekleşir. Ancak yüz yüze bir ödeme gerçekleştiği takdirde, evde yapılan hesaplamaya göre daha ekonomik bir bütçeye tabi tutulabilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Ücretlendirmeleri Neye Göre Belirlenir? Yurtdışı Paket Gönderim Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Yurtdışından paket gönderimi esnasında, gönderim ücretleri belirli niteliklere göre belirlenir. Yurtdışı kargo hesaplama durumu, ilk olarak kargonun ağırlığı ve hacimsel olarak oranın çarpılması ile ortaya çıkan net miktardır.  Bu durum kişinin ücretlendirme esnasında ödeyeceği miktarı sağlar. Yurtdışı gönderim ücretleri, firmaya ya da pakete göre farklılık oluşturur. Ancak hesaplama sistemi aynıdır.

Firmalara Göre Kargo Ücretinin Hesaplanması – Yurtdışı Paket Gönderim Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Yurtdışı gönderim ücretleri, firmalara göre farklılık gösterir. Ptt ile daha uygun fiyatlara gönderim yapılabilir. Örneğin Express Kargo sistemi içerisinde bulunan farklı kargoların her birinde ayrı kargo ücreti hesaplama araçları bulunur. Bunlar firmaların kendi internet sitelerinde de yer edinir. Herhangi bir hesaplama aracını kullanarak paketinizin ne kadar fiyatta olduğunu hesaplayabilirsiniz. Böylelikle önceden hesaplama yapıldığı takdirde firmaya direk olarak nakit ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli detay, internet üzerinden yapılan hesaplama ile firmadaki hesaplama farklılık gözetebilir. Firmalar genel olarak daha hesaplı bir fiyat sağlar. Burada direkt olarak internetten bir gönderim yerine, firma ile yüz yüze gönderim tercih edilmelidir.

Yurtdışı Kargo Ücreti Hesaplama

Yurtdışına kargo hesaplama durumu, çeşitli ağırlık ölçümleri ile birlikte yapılır. Bu durum hacimsel olarak da belirli ölçümlerin kullanılmasını sağlar. Böylelikle de paketinizin ne kadar ücrette olduğu ortaya çıkar. Ağırlık, hacim hesaplama ve bunun gibi etmenler, önceden yapmak istediğiniz takdirde kafaları karıştırabilir. Ancak herhangi bir evrakın gönderiminin gerçekleşmesi ve bu konu ile ilgili kargonuzu ücretlendirmesi;

  • En
  • Boy
  • Yükseklik birbirleri ile çarpılıp 5000 ‘ e bölünür. Çıkan sonuç hacimsel ağırlıktır.

Örneğin 0,5 kilogram ağırlığında bir evrak gönderiminiz var ise buradaki yurtdışı gönderim ücretleri; 300 TL’dir. 20 kilo ve üzerindeki paketlerde ise 1600 TL ile başlayıp artış sağlayabilir.

Yurt dışına paket gönderimi esnasında, önceden hesaplamanın yapılması kişi tarafından sağlanabilir. Burada firmaya gitmeden evde ya da eşyanın durumuna göre hesaplama yaptığınız takdirde, ödeyeceğiniz miktarı çıkarabilirsiniz.

Hizmetlerimizden faydalanmak istermisiniz?